HomepageProfil firmyO společnosti

O společnosti

Společnost KOBIT (Komunální Bitumenová Technika) se zabývá vývojem a výrobou strojů a zařízení určených pro opravy a výstavbu asfaltových silnic včetně jejich údržby v letním i zimním období, komunální techniky pro čištění měst, svoz odpadů, kropících a kanalizační vozů, transportní techniky pro přepravu asfaltu, topných olejů a pohonných hmot a nově i hasičské techniky.

Jedná se o ryze českou firmu, která se postupně stala významným výrobcem a dodavatelem nejen na tuzemském trhu, ale i v evropském měřítku.

Společnost vznikla v roce 1991 v Praze, kde v pronajatých prostorách zahájila svoji činnost. V roce 1996 se přestěhovala do vlastních, nově vybudovaných prostor v Jičíně, kde je v současné době soustředěn kompletní vývoj, výroba, montáž i servis. Zde také postupně rozšiřuje své zázemí o nové výrobní prostory a kanceláře.

Velká pozornost je věnována nejen vlastnímu vývoji strojů a zařízení, ale i budování pozice na českém a zahraničním trhu. K tomu nemalou měrou přispívá cílená a soustavná péče o zákazníky včetně rychlého a fungujícího servisu. Hlavním motorem společnosti je kreativita a týmová práce dynamického kolektivu.

fabrika s halou

KOBIT v současné době nabízí přes 150 typů strojů a zařízení vlastní konstrukce, ale i výrobky vyráběné na základě licenčních smluv. Většina produkce je vyráběna kusově nebo v malých sériích na základě individuálních požadavků zákazníků. Tento přístup vyžaduje úzkou spolupráci techniků společnosti se zákazníky již od prvopočátku každého projektu. Součástí péče o zákazníka je i poradenská činnost při návrhu zařízení a při výběru vhodných nosičů nástaveb.

Společnost dodává své výrobky nejen na tuzemský trh, ale i do téměř 20 dalších zemí. Mezi teritoria zájmu patří nejen státy Evropy, ale i Ruska a v neposlední řadě i Austrálie.

Pro přiblížení se k zákazníkům v zahraničí byly postupně vybudovány zastoupení na Slovensku, v Maďarsku a Rusku, a je snaha neustále aktivně budovat a rozvíjet další obchodní zastoupení.

Začlenění společnosti do kapitálově a výrobně provázané skupiny KOBIT Holding, s.r.o. v roce 2010 bylo významným krokem v posílení její stability.

V současné době je ve společnosti KOBIT, spol. s r.o. v Jičíně zaměstnáno cca 100 pracovníků a v celé skupině KOBIT Holding pracuje více než 400 lidí.

Společnost je držitelem certifikátů ISO 9001:2015 a ISO 14001:2015.

Praktickou realizací systému řízení jakosti je udržení a neustálé zlepšování jakosti výrobků, služeb a zvýšení efektivnosti všech činností s jednoznačným cílem uchovat si dlouhodobou tržní konkurenceschopnost.

Profil firmy
Aktuality
Seznam volných pracovních pozic, které aktuálně nabízíme:
17.02.2023
Nejvýznamnější světový veletrh je po třech letech opět zde. A KOBIT u toho nebude chybět! Na mnichovském výstavišti ve dnech 24. – 30. října se účastní této velkolepé pouti zaměřené na stavební techniku a těžební stroje.
26.09.2022
archiv