Home Aktuality Cisternové plniče letadel a vrtulníků pro LZS PČR
04.03.2016

Cisternové plniče letadel a vrtulníků pro LZS PČR

Letecké záchranné službě Policie České republiky dodala naše firma na konci roku 2015 další 3 kusy cisternových plničů vrtulníků.

Jedná se konkrétně o cisternové plniče typu CN 8K PL, CN 4,5K PL a CN 16K PL namontované na podvozcích IVECO, které byly pořízeny v rámci integrovaného záchranného systému.

Cisternové plniče letadel a vrtulníků typu CN 8K PL a CN 4,5K PL na podvozcích IVECO v provedení 4x4 o celkové hmotnosti 15 a 11 tun a CN 16K PL na podvozku IVECO v provedení 6x2 jsou řešeny komplexně pro plnění v těžce dostupných podmínkách.

Výhradně pro provoz na letišti a na veřejných komunikacích zajišťuje LZS PČR plnič letadel a vrtulníků CN 16K PL, který kromě standardního plnění všech typů vrtulníků sloužících v záchranném integrovaném systému také zaváží a doplňuje palivo jako přepravník do dalších cisteren pro možné logistické řízení v případě mimořádných situací.

Všechna vozidla jsou vybavena komplexním monitoringem sledování výdejů paliva do jednotlivých vrtulníků provozovaných u záchranného systému Policie ČR přes GPS systém.

Více informací o dodaných nástavbách získáte v této rubrice: http://www.kobit.cz/produkty-plnice-letadel-a-vrtulniku-52