Home Aktuality Jubilejní 20. ročník Jičínského veletrhu je za námi
01.09.2016

Jubilejní 20. ročník Jičínského veletrhu je za námi

Jubilejní 20. ročník Jičínského veletrhu je za námi

Konec srpna je v našem areálu již tradičně spojen s jednou z největších komunálních výstav v České republice. Pozvaná odborná veřejnost zde najde elitu v dodavatelích komunálních vozidel, silničářské techniky, speciální techniky, ale i hasičské techniky.

Do Jičína se tak sjeli zástupci technických služeb měst a obcí, správ a údržeb služeb, dálnic, stavebních firem, soukromých firem ale i zákazníci ze zahraničí.

Jubilejní 20. ročník

Před 20 lety vznikl nápad prezentace našich výrobků na vlastním dvoře firmy a brzo se začalo říkat „jedeme na Stan do Kobitu“. O několik let později to již byly společné stany, protože vedle domácí firmy prezentovalo výrobky i několik dalších firem. Od zákazníků jsme slyšeli: „Ano, to je pro nás přínosnější, vidíme víc technických možností a komunikujeme na malém prostoru s několika dodavateli.“

To vše nás přivedlo v roce 2011 k nápadu pozvednout domácí výstavu na celorepublikový veletrh. Nazvali jsme ho Jičínským veletrhem. A doopravdy to veletrh je. Od začátku nebyl problém najít další odborné vystavovatele. Výstava nezměnila svůj ráz předvádění výrobků před stanem plným zákazníků. Dalším krokem ve zatraktivnění veletrhu byl zrod statické výstavní plochy pro vystavující firmy. Od té doby se Jičínského veletrhu účastní 40 firem, které předvádějí zákazníkům své výrobky, novinky a diskutují o možných projektech. Celý program veletrhu se tak stává zajímavější pro vystavovatele, ale především pro odbornou veřejnost.

25. let podniku

Jubileum neměl pouze Jičínský veletrh, ale i naše firma. Letos totiž slavíme 25 let od založení společnosti. Jako oslavenci jsme nepřijímali jen gratulace, ale také nadělovali.

Rozhodli jsme se rozzářit oči těm, kdo pomoc opravdu potřebuje. Předali jsme šeky na finanční hotovost hendikepovaným do Liberce, ozdravovnám na Trutnovsku, stacionáři a sociální rehabilitaci KAMARÁD, sdružení APROPO Jičín a sdružení Sportem proti bariérám ze Staré Paky a to v celkové výši 120 tisíc korun.

Další krásný dárek od generálního ředitele Jaroslava Nožičky a ředitele společnosti Petra Nožičky dostali i někteří zaměstnanci naší firmy a to v podobě nového obchodně technického centra, který jsme tímto slavnostně otevřeli. V těchto nových prostorách je umístěno centralizované obchodní oddělení celé skupiny KOBIT Holding, vývojová konstrukce a oddělení služeb pro zákazníky. Najdeme zde ale i nové předávací prostory a zkušebnu.

Image 1

A jak hodnotíme letošní ročník, jako organizátoři?

Jako neskutečný! Rekordní divácká návštěvnost, počet vystavovatelů i počet vystavené techniky. Strašně moc si vážíme, že spolu s návštěvníky a ostatními vystavovateli jsme za 20 let dokázali vytvořit takto výjimečnou veletržní akci.

Samozřejmě žádný veletrh by nežil, kdyby nebylo vás „zákazníků“. Za všechny vystavovatele vyjadřujeme dík naší společné odborné veřejnosti za zájem a aktivní účast!

Externí odkazy: