Home Aktuality Naše zametače aktivně snižují prašnost ovzduší na Blízkém východě
18.12.2015

Naše zametače aktivně snižují prašnost ovzduší na Blízkém východě

Na sklonku roku 2015 naše společnost KOBIT, spol. s r.o. vyrobila a předala 10 kusů pevných samosběrných zametacích nástaveb na kopřivnickém podvozku Tatra Terrno.1 určených k exportu do Ázerbájdžánu.

Jednalo se o menší sérii nástaveb K7 a K9 na dvou nebo třínápravových podvozcích Tatra v identické technické specifikaci s geometrickým objemem nádrže na smetky    7 m³, resp. 9 m³ a velikosti vodní nádrže pro skrápění sbíraného prachu 1700, resp. 2000 l. Nádrž na smetky je komorově oddělena v ocelovém svařenci od nádrže na vodu, která je umístěna ve dvojitém dnu nástavby. Sací nástavby jsou vybaveny pravostranným zametacím agregátem s přimetacím kartáčem o průměru 750 mm a centrálním válcovým kartáčem o délce 1750 mm. Zadní sací hadice určená pro vysávání kanálových vpustí, sypkých materiálů, apod. má délku 3,8 m a průměr 200 mm s pneumatickou klapkou k uzavření hadice. Pohon sacího agregátu je zajištěn turbodieslovým motorem Iveco s výkonným ventilátorem o sacím výkonu 4,8 m³/s umístěném v technologickém prostoru nástavby.

Obchod se podařilo dojednat na půdorysu dlouhodobé spolupráce s firmou SaZ, která má v regionu dlouhodobé vazby. Společnost KOBIT tak úspěšně rozšiřuje své geografické portfolio působnosti na Blízkém východě a reprezentuje českou šikovnost v zahraničí.